KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13857454

nr 1385 7454

Rune Sigvard

(1907-1943), Sverige

Signerad, akvarell, Motiv från Östersund. 23x29cm, yttermått inklusive ram: 30x36cm

Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 22 mars 2021
kl 19:39:59

Rune Sigvard

Läs mer om Rune Sigvard